Właśnie ukazał się najnowszy numer "Biuletynu ACK", a w nim - liczne teksty odsłaniające funkcjonowanie państwowego aparatu represji. Dział krajowy otwiera obszerny raport ws. zatrzymania i oskarżeń wobec uczestników demonstracji przeciwko budowie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Słupsku (29-30.03.2008 r.). Przeczytamy również o represjach po marszu nacjonalistów we Wrocławiu (2008) oraz o toczącej się tu sprawie toruńskiego antyfaszysty po demonstracji przeciwko NOP (2007), uniewinnieniu warszawskiej anarchistki po marszu LPR (2006), procesie dziewiątki osób zatrzymanych po demonstracji przeciwko III Szczytowi RE w Warszawie (2005), a także niedawnym uniewinnieniu w tej samej sprawie warszawskiego anarchisty Adama P.
W dziale zagranicznym - można przeczytać m.in. o strajku głodowym hiszpańskiego więźnia anarchistycznego, Amadeu Casellasa, skandalicznie niskich wyrokach zasądzonych policji odpowiedzialnej za spacyfikowanie uczestników protestów przeciwko Szczytowi G8 w Genui (2001), a także dowiedzieć się, jak władze austriackie walczą z obrońcami praw zwierząt. Wśród newsów z Grecji - list od anarchistycznego więźnia, Giorgosa Voutsisa, kulisy aresztowania anarchistów oskarżonych o porwanie szefa stowarzyszenia przedsiębiorców greckich Giorgiosa Mylonasa oraz relacje z akcji solidarnościowych z więźniami zorganizowanych pod szyldem "Konspiracji Komórek Ognia"!
Oprócz tego przeczytamy o strajku głodowym zorganizowanym w Niemczech przez ponad 500 więźniów, represjach podczas tegorocznego zjazdu Partii Republikańskiej w St. Paul w Minneapolis oraz Szczytu G8 w Japonii, zatrzymaniu aktywistów protestujących przeciwko szczytowi NATO Bukareszcie (2008), a także wywiad z członkiem rumuńskiej grupy przeciwko represjom i rozmowę z uczestnikiem ACK - Moskwa.
Nie zabraknie również adresów więźniów z całego świata, pod które można do nich pisać. "Biuletyn ACK" zamknie dział publicystyki, a w nim - m.in. relacja ze spotkania antywięziennego "NO PRISON! NO STATE! w Kilonii oraz drugi już list więźnia ZK Rzeszów, Artura Konowalika, który kreśli w nim wstrząsający obraz polskiego systemu penitencjarnego.