27.6.04

.: Billy William Cottrell - aktywista ELFUSA - Billy William Cottrell został oskarżony o uczestnictwo w akcjach ELF (Earth Liberation Front - grupa akcji bezpośredniej walcząca z niszczeniem Ziemi). Podejrzewa się go o zniszczenie lub uszkodzenie około 125 samochodów typu SUV, będących jednym z głównych celów ruchu ekologicznego USA.

FBI i inne służby stają się coraz bardziej sfrustrowane brakiem sukcesów w walce z tą grupą. Wobec Billego stosowane są poważne naciski, w celu zmuszenia go do współpracy przy oskarżeniu innych aktywistów. Ostatnio z powodu jego odmowy współpracy dodano mu kilka nowych zarzutów. Obecnie grozi mu dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia.Władze więzienia odmawiają wysyłania jego listów, trzymany jest też w izolacji i pozbawia się go snu (nie może spać dłużej niż 3 godziny). Oskarżony ujął to tak: "Nie pozwala mi się na obronę i na tworzenie poparcia".

Billy nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Wyślijcie mu chociaż pocztówkę, bo wiadomości ze świata zewnętrznego to jedyne, co mu teraz może dodać otuchy.nowy adres Billego po przeniesieniu (lipiec 2004):William Cottrell #29526112

Metropolitan Detention Center

PO Box 1500

Los Angeles, CA 90053, USAwww.freebillycottrell.org