27.6.04

.: Koniec Procesu MariniegoWŁOCHY - 20 kwietnia zakończyła się trzecia i ostatnia część Procesu Mariniego. Potwierdzono wyroki dla skazanych anarchistów. Oprócz tych przebywających już w więzieniu, Angela Maria (Marina) Lo Vecchio, Alfredo Bonanno, Orlando Campo oraz Carlo Tesseri zostali aresztowani i są w różnych więzieniach na terenie Włoch. Proces toczył się latami (od 1996 roku- przyp.tłum) i był częścią próby wrobienia zaplanowanej przez prokuratora Mariniego.Anarchiści byli oskarżeni o przynależność do fikcyjnej zbrojnej organizacji anarchistycznej, ale prawie wszyscy zostali uniewinnieni z zarzutu 'organizacji wywrotowej' i 13 zostało skazanych za 'przestępstwa pospolite'.Wyroki są następujące:

Angela Maria (Marina) Lo Vecchio - 15 lat

Alfredo Bonanno - 6 lat

Orlando Campo - 10 lat (został wypuszczony, ponieważ spędził w więzieniu 8 lat oczekując na proces)

Carlo Tesseri - 3 lata i 9 miesiecyAlfredo Bonnano siedzi w Trieście. Lo Vecchio i Orlando Campo przebywają w więzieniu Rebibbia w Rzymie. Carlo Tesseri odsiaduje w więzieniu Dozza w Bolonii.

Rose Ann Scrocco i Gregorian Garagin zostali skazani na 30 lat więzienia, Francisco Porcu dostał dożywocie i 18 miesięcy izolacji. Rose wciąż się ukrywa.

Gregorian Garagin,

Via G. Leopardi 2,

61034, Fossombrone (PU), ItalyFrancesco Porcu,

Via provinciale San Biagio

81030 Carinola (CE), ItalyCarlo Tesseri,

c.c. La Dozza, Via del gomito,2

40100 Bologna, ItalyAlfredo Maria Bonanno,

Via Papiniano 1,

34133 Trieste, Italy